Корзина
Велосипеды
ВИНОГРАДНЫЕ САЖЕНЦЫ
СЕМЕНА ЦВЕТОВ
Реклама
Статті | Ґнотовий полив, навіщо і як це робити

Ґнотовий полив, навіщо і як це робити

ґнотовий полив навіщо і як це робити
Чому ґнотовий полив?   Коли у Вас не більше 10 рослин в колекції, Ви легко встигаєте стежити за зволоженням ґрунту в горщиках і вчасно поливати. Але регулярний полив великої колекції стандартних сортів (починаючи від 30 і більше примірників дорослих рослин) при великій зайнятості на роботі і вдома стає проблемою. Вчасно неполитой рослини відчувають себе погано, легше піддаються захворюванням і важче переносять напад шкідників. Поки мої рослини вміщалися на підвіконнях все було добре. Колекція виросла і зажадала великого стелажа з штучним світлом. Грунт в невеликих пластикових горщиках пересихає швидше від тепла світильника, і рослини доводилося щодня перевіряти на ступінь зволоження і поливати через день. Вихід був знайдений - полив через гноти. Перечитавши всю доступну мені інформацію в інтернеті і African Violet Magazine, я вирішила спробувати на парі дорослих екземплярів. Через місяць вся колекція вже сиділа на гніт від дорослих до найменших діток, тільки що відокремлених від материнського листа. Тепер можна спокійно залишати колекцію без нагляду на 7-9 днів і не хвилюватися за своїх улюбленців.   Що потрібно для гнотового поливу?   Основною умовою для нормального розвитку кореневої системи (а значить і рослини в цілому) є оптимальне співвідношення в горщику трьох компонентів: води, повітря і субстрату. Вони повинні бути присутніми в рівному співвідношенні. При гнотовим поливі використовують дуже пухкі повітропроникні добре утримують вологу матеріали. Я використовую суміш рівних частин грубозернистого перліту, вермикуліту і покупного торф'яного грунту для кімнатних рослин:

- вермикуліт;

- перліт;

- торфяний грунт;

- готова суміш

Перед вживанням перліт і вермикуліт треба змочити водою. Суміш повинна бути вологою, але не мокрою. Ця суміш бідна живильними речовинами, а фіалкам для рясного цвітіння і красивою листя потрібна дуже хороша підгодівля. Свою колекцію я постійно тримаю на сильно розбавленому розчині добрив. Використовую добриво для бонсаї (N: P: K - 4: 4: 4), розведене в тисячу разів. Для гніту підійде будь-який синтетичний шнур. По ньому в горщик з рослиною завдяки капілярним силам буде підніматися живильний розчин з резервуара під горщиком. Важливо щоб він не гнив і добре вбирав вологу. Остання умова потрібно перевірити заздалегідь. Намочіть обраний Вами матеріал в воді, дайте висохнути і покладіть в стакан з водою. Якщо він відразу намок - годиться для гніту, якщо залишився плавати на поверхні, не змочуючи водою, - шукайте інший. На гноти я використовую смужки шириною 7-8 мм, нарізані із звичайних капронових колготок, що відслужили свій вік. Цей матеріал був порадитися на форумі Антоніною з Одеси, а потім на кількох сайтах про сенполії я знайшла таку саму рекомендацію. Колготки нарезаете поперек (Мал. 2) і вийшло колечко розрізаєте (Мал. 3).

 

Мал. 2. Приготування гніту
Мал. 3. Готовий гніт

З'являється смужка довжиною 20-25 см. Гніт попередньо потрібно добре намочити у воді. Користуюся пластиковими горщиками відповідно до розмірів рослин від 7-8 до 10-11 см. У дні таких горщиків зазвичай багато отворів, які доводиться прикривати який-небудь синтетичною тканиною, щоб не висипався пухкий субстрат (Мал. 4).
Мал. 4. Горщик з прикритими отворами
Антоніна пропонує закривати ці отвори шматочками пінопласту. В якості резервуара можна використовувати будь-яку відповідну ємність. Я користуюся пластиковими баночками з-під йогурту або сметани. У кришці проробляю отвір, в яку протягується гніт (Мал. 6), і ставлю на неї горщик з рослиною (Мал. 7).

 

Мал. 6. Горщик з гнітом
 
Мал. 7. Рослина на гнотовим поливі

Антоніна користується пластиковими пляшками, нарізаними на різну висоту для більш компактного розміщення рослин на вікні. Горщики з дітками я ставлю на загальний резервуар зроблений з пластикової бутербродниці з отворами в кришці (Мал. 8).

Мал. 8. Дітки на загальному резервуарі
  Як посадити рослину на гніт? Напередодні пересадки рослини треба полити, щоб під час пересадки земляний кому був вологим, але не мокрим. Підготуйте нову посадкову суміш, добре перемішайте компоненти. Приготуйте гноти і резервуари з отворами в кришці. Прикрийте отвору в дні горщика. В один з отворів просмикніть гніт, залишивши зовні хвостик довжиною 8-10 см. Довжина хвостика залежить від глибини обраного Вами резервуара (Мал. 9).
 
Мал. 9. Довжина хвостика відповідає глибині резервуара
Притримуючи внутрішню частину гніту рукою (Мал. 10), насипати на дно горщика шар чистого перліту або готової суміші товщиною 1.5-2 см і покладіть гніт колечком на поверхні (Мал. 11).

Мал. 10. Насипаємо перліт на дно

 

Мал. 11. Гніт покладений колечком

 Додайте суміш до 2/3 висоти горщика, якщо садите доросла рослина, або доверху, якщо садите маленьку дитинку. Горщик готовий для посадки рослини. Вийміть рослину з горщика і струсіть з коренів по можливості більше старого грунту, але намагайтеся не пошкодити коріння (змивати стару землю не можна (!), Це може привести до загнивання коренів) (Мал. 12).

Мал. 12. Готове до посадки рослина

Акуратно посадити рослину в підготовлений горщик, розподіліть коріння на поверхні грунту і притримуючи рослину рукою досипьте суміш доверху горщика. Чи не приминаю субстрат! Тепер поставте горщик на призначений йому резервуар і протягніть гніт в отвір в кришці. Рясно полийте рослину зверху на субстрат, намагаючись не розмивати коріння. Вода повинна просочитися по гноті в резервуар. Всі (Мал. 13), рослина можна поставити на колишнє місце і через пару днів налити повний резервуар живильного розчину.

Мал. 13

  Як доглядати за рослинами на гніт?   Частота поповнення резервуара водою залежить від його обсягу, розміру рослини, вологості і температури навколишнього повітря, інтенсивності воздуходвіженія навколо рослин. Обсяг моїх баночок з-під йогурту близько 250 мл. Дорослим стандартним екземплярів на стелажі я наливаю свіжий розчин кожні 7-8 днів, діткам і молодим розеток рідше. Якщо в резервуарі залишилося трохи розчину, я виливаю його і наливаю свіжий. Якщо розчин і гніт висохли, я поливаю рослина зверху, поки вода не просочиться в резервуар і не відновиться капілярний рух в гніт. Якщо помічаю білий сольовий наліт на поверхні субстрату, рясно (1 літр на горщик) поливаю рослина зверху дистильованою водою і даю стекти їй в раковину. Зрідка у маленьких діток точка росту перезволожуються і пошкоджується червоно-коричневим грибком. В цьому випадку я знімаю рослина з резервуара і протягом пари тижнів поливаю його з просушуванням верхнього шару субстрату між поливами. Коли нові листочки досить підростуть, повертаю рослина на фітілний полив.   Користуючись гнотовим поливом, я помітила ще одне його перевага крім економії часу. Дітки розвиваються набагато швидше, ніж це було у мене раніше. При звичайному поливі дітки зацвітали у мене на 5-6-ий місяць після появи їх у материнського листа, на гнотовим поливі це відбувається на 3-4-й місяць (Мал. 14, 15, 16). Мабуть, тут значну роль відіграє більша повітропроникність субстрату і рівномірне надходження поживних речовин і води до коріння молодого рослини.
Мал. 14. 3-х місячна дитинко сорту ‘Scandal’.

 

Мал. 15. 3-х місячна дитинко сорту ‘Majesty’.
    
Мал. 16. 3-х місячна дитинко сорту ‘Midnight Magic’ (Sorano)
    Звичайно, ґнотовий полив - не панацея, і я не закликаю всіх терміново переводити свої колекції на нього.   У всіх різні умови і не всім підійде цей спосіб поливу.   Але, спробуйте на парі не найцінніших рослин з Вашої колекції.   Можливо, в Ваших умовах цей метод буде працювати краще ніж звичайний полив, і Вам вдасться виростити гарні екземпляри з меншими витратами часу і сил.
НАСІННЯ, САДОВО-ГОРОДНЯ ТЕХНІКА, ВЕЛОСИПЕДИ, САДЖАНЦІ ВИНОГРАДУ, ВИРОБИ З ПЛАСТМАСС

відділ продажу: +380 (97) 617-34-13 | Сайт: agro-market.ftes.info | Email: danilchenko.alexsey@gmail.com

2012 - 2019 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info Агрономический портал Map
Каталог предприятий фирм Украины Киева ukrtrading.com.ua JARMAROK - безкоштовні оголошенняАгроПоиск - аграрная поисковая система
Весь интернет в одном каталоге!Каталог предприятийКаталог агропромышленных компаний УкраиныАгроПоиск - аграрная поисковая системаАгентство Промышленных НовостейЦены на компьютеры. Объявления Украины и России.