Корзина
Велосипеды
ВИНОГРАДНЫЕ САЖЕНЦЫ
СЕМЕНА ЦВЕТОВ
Реклама
Статті | Догляд за розсадою

Догляд за розсадою

догляд за розсадою
Догляд за розсадою


Для того щоб розсада росла здоровою і міцною, потрібно подбати про деякі дрібниці, які на перший погляд здадуться несуттєвими і необов'язковими. Почнемо по порядку. І навіть якщо ви все вже посадили, прочитайте статтю від початку до кінця. Ми пишемо елементарні речі, про які всі знають, але багато хто нехтує, що призводить до незрозумілим захворювань нашої розсади.

І як результат - загублений або невеликий урожай. Ось 10 правил, яких необхідно дотримуватися для відмінних і здорових саджанців.

В першу чергу для розсади виділяють підвіконня (або частина його), звільнений від кімнатних квітів і вимитий розчином прального порошку або миючими засобами. Тому що кімнатні рослини є розсадником багатьох хвороб і шкідників. Всі вони: борошниста роса, фітофтора, віруси і бактеріози, кліщі, щитівки, білокрилки і нематоди з радістю перейдуть на ніжні сіянці. Уражена хворобами або шкідниками розсада якщо не загине, то буде кволою і нежиттєздатною, з якої будете мучитися всю весну.

Ретельно миють не тільки підвіконня, а й вікно, і простінки. Ємності для розсади також миють і споліскують слабким розчином марганцівки. Для профілактики, якщо в будинку є шкідники кімнатних рослин, обприскують підвіконня і ємності інсектицидом проти літаючих та безкрилих комах.

По-друге, ґрунт для розсади краще приготувати самому - більш надійно і не складно. Куплені субстрати часто складаються з одного торфу або з відпрацьованої тепличної землі з невідомим вмістом добрив і не рідко завищеними. Земляна суміш повинна бути пухкої, добре утримувати вологу, містити живильні речовини, мати нейтральну реакцію рН і бути чистою від збудників хвороб і шкідників. Змішують перегній, торф, проморожену землю городу і пісок в співвідношенні 1: 1: 1: 0,5 об'ємних частин. Ні в якому разі не можна під посів брати землю, використану в минулому році.

По-третє, будь-який правильно приготовленої земляної суміші можуть бути суперечки збудників хвороб, яйця комах, черви й нематоди, присутність яких не бажано для сходів. Після приготування грунту, її потрібно пропарити на матерії над киплячою водою протягом 30-60 хвилин, в залежності від обсягу. Не використовуйте для дезінфекції землі духовку або мікрохвильову піч, в них руйнується структура грунту і її властивості. Замість пропарювання можна підготовлений грунт вже в ящиках, за добу до посіву, пролити гарячим і концентрованим розчином марганцівки (0.01%, або 1 г на 10 л).

Не завадить і четвертий захід. Замочування насіння перед посівом на кілька хвилин в слабкому розчині марганцівки (0.001-0.005%, або 0.1-0.5 г на 10 л) або в 0.2% розчині фундазола. Дрібні насіння замочують 3-5 хвилин, великі - до 20 хвилин. Якщо розмір насіння менше 2 мм, то перед посівом їх не замочують, а поливають 2-х денні сходи. Не можна в домашніх умовах опудрювальні насіння фундазолом і іншими отрутохімікатами. Це небезпечно і шкідливо для здоров'я, крім того, в сухому вигляді пестициди не ефективні, а землі після розчинення вони можуть викликати токсикоз у молодих проростків.

По-п'яте, насіння швидше проростуть, а сіянці будуть більш стійкими до хвороб і несприятливих умов, якщо застосувати стимулятори росту: гумат, епін, циркон, розчини вітамінів В1, В2, В6 (способи і терміни обробки будуть вказані на упаковці). Стимулятори росту можуть навіть реанімувати прострочені насіння. Препарат альбит захищає від хвороб, сходи ростуть рівними, міцними (замочування насіння на 3 години, 1 крапля на25 мл води). Вкоренитися, допоможе розсаді пустити нові сильні корені, і оберігає рослини від загнивання (полив розсади, 1 таблетка на 10 л). Атлет захистить розсаду від витягування і від стресових станів (полив або обприскування розсади). Стебло буде товстим і кремезним при будь-яких умовах.

По-шосте. Важливо дотримуватися глибини і щільність посіву. Дрібні насіння змішують з дрібним піском і розсипають по поверхні. Великі насіння висівають в борозенки і засипають просіяного землею шаром завтовшки насіння. При заглибленні у проростків всі поживні речовини витратяться (або їх не вистачить) для виходу паростків на поверхню, а для зростання і розвитку листочків майже нічого не залишиться. При дрібному посіві корінці виявляться на поверхні і щоб їм проникнути в землю знову буде витрачена зайва енергія. І в першому і в другому випадках розсада буде слабкою. Загущені сходи витягуються, сильніше хворіють і частіше гинуть від чорної ніжки. Щоб у підростаючої розсади стимулювати зростання додаткових корінців, до рослин підсипають землю.

По-сьоме. Кожен сорт або гібрид сіють в окремий ящик, так як у них різні терміни проростання, швидкість росту і стійкість до хвороб. До того ж, їх буде важче переплутати. Бажано купити ящики для розсади в спеціалізованому магазині, які проектуються так, щоб волога рівномірно циркулювала до коріння, а земля надовго залишалася вологою, створюючи сприятливий клімат для молодих паростків.

По-восьме. Розсада повинна зростати при хорошому освітленні. Штучне освітлення при ранніх термінах посіву просто необхідно. Для освітлення краще і безпечніше застосовувати лампи денного світла або спеціальні. Досвічують з моменту розкриття сім'ядоль 2 тижні по 16 годин, потім досить 10-12 годинного світлого час.

По-дев'яте. Розсада не любить зайвого тепла. Відразу після появи сходів оптимальна температура вдень 16-19 градусів, вночі трохи нижче. Коли розсада підросте, температуру підвищують до 20-25 градусів. Для теплолюбних екзотів потрібно дотримуватися температурного режиму, який зазначений на пакетику насіння.

І остання вимога. Необхідно постійно стежити за вологістю ґрунту і повітря. Всі прекрасно знають, що поливати розсаду потрібно теплою водою або водою кімнатної температури. Розсада в кімнатних умовах страждає від сухого повітря. Тому будь-які дії для підвищення вологості підійдуть (ємності з водою, обприскування, зволожувачі повітря, мінітеплічкі).
НАСІННЯ, САДОВО-ГОРОДНЯ ТЕХНІКА, ВЕЛОСИПЕДИ, САДЖАНЦІ ВИНОГРАДУ, ВИРОБИ З ПЛАСТМАСС

відділ продажу: +380 (97) 617-34-13 | Сайт: agro-market.ftes.info | Email: danilchenko.alexsey@gmail.com

2012 - 2019 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info Агрономический портал Map
Каталог предприятий фирм Украины Киева ukrtrading.com.ua JARMAROK - безкоштовні оголошенняАгроПоиск - аграрная поисковая система
Весь интернет в одном каталоге!Каталог предприятийКаталог агропромышленных компаний УкраиныАгроПоиск - аграрная поисковая системаАгентство Промышленных НовостейЦены на компьютеры. Объявления Украины и России.