Корзина
Велосипеды
ВИНОГРАДНЫЕ САЖЕНЦЫ
СЕМЕНА ЦВЕТОВ
Реклама
Статті | Кавун. Агротехніка і Біологія.

Кавун. Агротехніка і Біологія.

кавун агротехніка і біологія
Агротехніка вирощування
Найкраще кавун виростає на піщаних і супіщаних грунтах. Кращі попередники - багаторічні трави, озима пшениця, кукурудза на силос, однорічні бобові. Щоб уникнути накопичення збудника фузаріозу та інших патогенів в грунті необхідно строго дотримуватися сівозміни і повертати кавун на колишнє місце не раніше, ніж через 7 - 8 років.

Посів проводять, коли грунт на глибині 5-8 см прогріється до 12-15˚С. Схема посіву 180-200 х 60-80 см. Глибина посіву на зрошенні 4-5 см, на богарі - 6-8 см. Витрата насіння 16-25 штук на 10 м2 (1,0-3,0 кг/га).

Під кавун рекомендується внести 20-30 кг на 10 м2 (20-30 т / га) органічних добрив і 800 г нітроамофоски (16-16-16) на 10 м2 (N 130, P2O5 130, K2O 130 кг д.р. на 1 га). Органічні добрива і 2/3 мінеральних рекомендується внести з осені, залишок - у вигляді підгодівлі протягом вегетації. Норми внесення добрив коригують залежно від вмісту елементів живлення в грунті.

Залежно від зони та умов вирощування, проводять від 2 до 7 поливів нормою 300-350 л на 10 м2 (300-350 м3 / га) за один полив. Дуже ефективним є застосування крапельного зрошення та внесення водорозчинних добрив з поливною водою (фертигація). При цьому досягається більш рівномірне зволоження і розподіл добрив в кореневій зоні, більш ефективно використовується вода, менше ущільнюється грунт, не утворюється ґрунтова кірка. Мінеральні добрива в легкорозчинній формі вносяться з кожним поливом.

Найбільш шкідливими захворюваннями кавуна є антракноз, бактеріози, фузаріозне в'янення, борошниста роса.

Заходи боротьби: суворе дотримання сівозміни, протруювання насіння, використання стійких сортів, обробка рослин Превікуром проти несправжньої борошнистої роси; проти інших хвороб - обробки фунгіцидами відповідно до рекомендацій.

Проти баштанної попелиці, трипсів застосовують арріво, фуфанон, Ф'юрі, шерпа. Проти павутинного кліща ефективні препарати з групи акарицидів.Ботаніко-біологічні особливості

 Столовий кавун (Citrullus vulgaris Schrad.) - Однорічна трав'яниста рослина з сімейства гарбузових (Cucurbitaceae).

Формування кореневої системи кавуна починається до виходу сім'ядолей на поверхню грунту і досягає максимальних розмірів до часу цвітіння рослин. Кавун має стрижневий корінь, який проникає в грунт на глибину до 1 м і дуже розгалужений. Від головного кореня відходять 15, іноді більше, бічних коренів, які також розгалужуються на більш тонкі корінці. Таким чином, в орному шарі грунту на глибині 15-30 см утворюється потужна коренева система, яка охоплює до 7-10 м3 ґрунту. Особливість кореневої системи кавунів - велика всмоктуюча сила, яка здатна використовувати вологу з ґрунту при 6% вологості і навіть з сухого піску пустелі Каракуми. Усмоктувальна сила проростків кавунів досягає 1 МПа (10 атмосфер). Цим пояснюється посухостійкість рослин, а також здатність добре рости на бідних піщаних ґрунтах.

Батога кавуна повзучі, довгі, в окремі роки досягають п'яти і більше метрів, дуже розгалужені, утворюють бічні пагони другого порядку, які, в свою чергу, також розгалужуються. Батоги, особливо молоді пагони, опушені довгими шерстистими волосинками, які захищають рослину від перегрівання. Вегетативна маса спочатку розвивається дуже повільно: у цей період інтенсивно росте коренева система. Через 20-30 днів після появи сходів рослини при сприятливій погоді швидко ростуть, утворюють батоги, квітнуть. Приріст всіх втеч однієї рослини в цей період становить до 2 м на добу.

Кавун - однодомна рослина з роздільностатеві квітками. Залежно від сорту, насіння кавуна бувають різної форми, розмірів і забарвлення.

Насіння кавуна починають проростати при 15-16˚С. Оптимальна температура для росту і розвитку 25-30˚С. При зниженні температури до 15˚С зростання і розвиток рослин затримуються, а тривалий вплив температури 5-10˚С згубно для рослин. Сходи гинуть при мінус 1˚С. Незважаючи на те, що кавун - рослина посухостійка, він дуже вимогливий до вологи, особливо в початковий період розвитку. Проведення 2-3 поливів в період цвітіння і плодоутворення значно збільшує урожай. Оптимальною вологістю ґрунту в шарі 0-70 см є 75-80% НВ, а відносною вологістю повітря - 50-60%. Висока вологість повітря призводить до уповільнення росту, подовження вегетаційного періоду, зниження цукристості.

Кавун дуже вимогливий до світла. В умовах похмурої і прохолодної погоди ріст кавуна припиняється.

Фосфорні і калійні добрива роблять позитивний вплив на зростання і розвиток кавуна: вони прискорюють дозрівання плодів і підвищують їх цукристість.
НАСІННЯ, САДОВО-ГОРОДНЯ ТЕХНІКА, ВЕЛОСИПЕДИ, САДЖАНЦІ ВИНОГРАДУ, ВИРОБИ З ПЛАСТМАСС

відділ продажу: +380 (97) 617-34-13 | Сайт: agro-market.ftes.info | Email: danilchenko.alexsey@gmail.com

2012 - 2019 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info Агрономический портал Map
Каталог предприятий фирм Украины Киева ukrtrading.com.ua JARMAROK - безкоштовні оголошенняАгроПоиск - аграрная поисковая система
Весь интернет в одном каталоге!Каталог предприятийКаталог агропромышленных компаний УкраиныАгроПоиск - аграрная поисковая системаАгентство Промышленных НовостейЦены на компьютеры. Объявления Украины и России.