Корзина
Велосипеды
ВИНОГРАДНЫЕ САЖЕНЦЫ
СЕМЕНА ЦВЕТОВ
Реклама
Статті | Настоящий шоколад: избежать подделки

Настоящий шоколад: избежать подделки

настоящий шоколад избежать подделки

 

Жіноча любов до шоколаду загальновідома. 

 

А користь шоколаду для організму була не раз доведена науковими дослідженнями. Але ці ласощі потрібно вміти правильно вибирати, адже тільки справжній шоколад не суперечить здоровому способу життя. 

 

На жаль, в наше століття підробок шоколад не залишився осторонь. Експерти кажуть, що тільки три з десяти шоколадних плиток, які пропонуються нам у торгових мережах, можуть вважатися справжнім шоколадом. Тобто таким, який може принести користь. 

 

 

 

Про користь шоколаду 

 

Какао, з якого готується шоколад, містить антиоксиданти, що допомагають запобігти серцеві хвороби, простуду і навіть рак. Крім того, шоколад має властивість, схожим з аспірином - він сприяє розрідженню крові, знижує кров'яний тиск, допомагаючи таким чином скоротити ризик тромбозу і навіть може попередити розвиток одного з видів діабету. 

 

Ще шоколад очищає судини від поганого холестерину і уповільнює старіння. Лушпиння какао-бобів, з яких виробляють шоколад, містить антибактеріальну речовину, яка запобігає карієсу. 

 

Також було встановлено, що любителі шоколаду відчувають себе щасливішими, рідше відчувають почуття самотності і рідше страждають від депресій. Виявилося, що шоколад вивільняє ендорфіни, які викликають почуття задоволення та знижують чутливість до болю 

 

 Однак, не варто забувати, що всі перераховані достоїнства відносяться, перш за все, до темного шоколаду з високим вмістом какао-бобів. Саме в бобах какао містяться цінні речовини флавоноїди, які нейтралізують вільні радикали, що викликають розвиток ракових пухлин або закупорку кровоносних судин. В інших видах шоколаду більше жиру і цукру, ніж користі.

 

 

 

Який шоколад - справжній? 

 

Фальшивого продукту на шоколадному ринку багато. Нечесні виробники шоколаду додають в свої плитки замість дорогого какао-масла дешеві рослинні жири - найчастіше масло ши, кокосове і пальмове масло. Причому на етикетці писати про це «забувають». Рослинні жири виявляються тільки в результаті лабораторних перевірок на якість товару. 

 

До речі, за словами експертів, розбавляють какао-масло навіть в дуже хорошому шоколаді. Тільки в ньому, на відміну від явних підробок під шоколад, присутність рослинних масел мінімально - менше 5%. Вимогам шоколадного ГОСТу це не суперечить хоча, звичайно, краще було б взагалі без них. Особливо, якщо мова йде про темному шоколаді. Присутність «чужих» масел відбивається на смаку, а крім того, знижує кількість таких корисних для здоров'я флавоноїдів. Нам, споживачам, залишається втішатися лише тим, що добавки - це все-таки не шкідливі трансжири, а натуральні рослинні масла. 

 

Отже, який шоколад віддати перевагу? На що слід звертати увагу при покупці? 

 

Цукор або какао. Уважно читайте етикетку: на першому місці в складі продукту вказується інгредієнт, якого в ньому найбільше. У хорошого шоколаду на першому місці - какао, а не цукор. 

 

Темний шоколад або гіркий. У гіркому шоколаді какао-сировини міститься більше, ніж в темному, а, отже, він корисніший. Якщо на етикетці зазначено одразу обидві назви, напевно насправді шоколад темний. 

 

33%, 55% і 80%. У складі правильного шоколаду повинні вказуватися дві цифри: перша говорить про зміст загального сухого залишку какао, друга - про колічествекакао-масла. Чим вище перша цифра, тим краще, наприклад, співвідношення часто буває таким: 55% і 33%. Але ідеально, якщо перша цифра буде 75-80%. 

 

Рослинний еквівалент (РЕКМ). Той самий дешевий рослинний жир замість какао-масла. Часто на етикетці його не вказують, але якщо побачите - не беріть, значить, шоколад точно обділили какао. 

 

Добавки. Чим довший список інгредієнтів, тим менш корисно ласощі. Е476 (яєчний лецитин), Е322 (соєвий лецитин), ароматизатор ідентичний натуральному (найчастіше ванілін) - в хорошому шоколаді їх бути не повинно. 

 

Зовнішній вигляд і смак. У правильного шоколаду коричнево-червоний, а не чорний колір. Гладка блискуча поверхня, але при розломі чітко видна матовість. Характерний тонкий хрест при розламуванні. Від поганого шоколаду в роті - легке печіння. 

 

ГОСТ. Якісний шоколад виготовляється за ГОСТ 6534 з вельми жорсткими вимогами до складу продукту. Якщо ви бачите, що ваше улюблене ласощі вироблено по ТУ, то це швидше за все говорить про те, що виробник дотримувався не всі стандарти справжньої якості. 

 

Майте на увазі, ГОСТом заборонено приводити на шоколаді написи: «Спеціального призначення», «Отличного якості», «За оригінальною рецептурою», «З натуральних, екологічно чистих продуктів». 

 

 agroperspectiva.com

НАСІННЯ, САДОВО-ГОРОДНЯ ТЕХНІКА, ВЕЛОСИПЕДИ, САДЖАНЦІ ВИНОГРАДУ, ВИРОБИ З ПЛАСТМАСС

відділ продажу: +380 (97) 617-34-13 | Сайт: agro-market.ftes.info | Email: danilchenko.alexsey@gmail.com

2012 - 2019 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info Агрономический портал Map
Каталог предприятий фирм Украины Киева ukrtrading.com.ua JARMAROK - безкоштовні оголошенняАгроПоиск - аграрная поисковая система
Весь интернет в одном каталоге!Каталог предприятийКаталог агропромышленных компаний УкраиныАгроПоиск - аграрная поисковая системаАгентство Промышленных НовостейЦены на компьютеры. Объявления Украины и России.