Корзина
Велосипеды
ВИНОГРАДНЫЕ САЖЕНЦЫ
СЕМЕНА ЦВЕТОВ
Реклама
Статті | Обрізка плодоносних яблунь

Обрізка плодоносних яблунь

обрізка плодоносних яблунь
При обрізанні плодоносних дерев перед садівниками стоять дві основні завдання: дбати про те, щоб крона НЕ загущающих, і підтримувати достатню силу росту пагонів. Крім того, намагаються знизити висоту дерева і створити компактну, зручну для обробки крону. Для досягнення цих цілей використовують два прийоми: проріджування - вирізка гілок цілком і укорочення - зрізка тільки частини гілки.

Обрізку починають з проріджування. Перш за все "відкривають центр" - зрізають над який-небудь з гілок верхню частину стовбура - провідник з розташованими на ньому різної сили розгалуженнями. Це знижує висоту дерева і відкриває всередину крони доступ світла. Потім "зверху вниз" крони вирізують сухі і пошкоджені гілки, одну з двох труться або перехрещуються, а також спрямовані всередину крони. Після цього переходять до вирізки частини гілок в особливо загущеній частини крони.
Основне правило при проріджуванні крони - починати роботу з видалення великих гілок. Тоді відразу ж стає видно, наскільки змінюється освітленість дерева і чи є необхідність у видаленні інших, більш дрібних гілок. До того ж дереву краще нанести навіть більшу, але одну рану, ніж багато, хай і більш дрібних.

При нарізці гілок не можна залишати пеньки. Вони зазвичай спочатку підсихають, а потім загнивають, утворюючи згодом дупло. Не можна робити зріз і занадто близько до стовбура або гілки, так як при цьому утворюється велика, важко гоїться рана. Правильним вважається зріз на кільце, тобто такий, коли його лінія йде точно по кільцю напливу (МАЛ. 1). Товсту гілка щоб уникнути поломов і роздираючи спилюють спочатку трохи далі від місця зрощення зі стовбурами і вже тільки потім видаляють пеньок. Пиляти краще вузької пилою - ножівкою з дрібними зубами. Щоб зріз вийшов правильним, її накладають не зверху, а знизу. При видаленні порівняно невеликій гілки її обпилюють без залишення пенька, відразу ж біля основи. В цьому випадку гілка спочатку підпилюють знизу, а потім пиляють зверху, щоб не здерти в кінці роботи кору з дерева (МАЛ. 2).

Дрібні гілки вирізують секатором (МАЛ. 3). Рани покривають садовим варом або фарбою. Свіжі зрізи краще пофарбувати на другий день - тоді фарба добре зберігається. При спилювання сухих гілок рани замазують негайно. Якщо рані не замазати, в тканину дерева проникнуть волога, збудники хвороб і згодом може утворитися дупло.

Проріджування, мало впливаючи на освіту і силу нових пагонів, покращує освітленість всередині крони. В результаті плоди розміщуються рівномірно по всій кроні, а не тільки по периферії. Вони менше обсипаються, збільшується їх розмір, поліпшуються забарвлення і смак. Крім того, у дерева підвищується здатність до закладці квіткових бруньок - застави врожаю майбутнього року.

Завершивши проріджування, приступають до укорочення гілок і однорічних приростів. Це підсилює харчування і постачання води залишилися нирок, стимулюючи їх проростання і утворення великої кількості пагонів. Крім того, укорочуванням домагаються зниження крони дерева, більшою її компактності, а також, як і при проріджуванні, поліпшення освітленості. Для досягнення цих цілей верхні гілки ріжуть над бічними відгалуженнями, спрямованими назовні з крони, нижні гілки ріжуть під відгалуженнями, спрямованими вгору (МАЛ. 4). За цим же принципом ведеться і обрізка однорічних пагонів на бічну бруньку. Гілки обрізають строго за місцем розгалуження, а однорічні пагони - над ниркою (МАЛ. 5).

При обрізанні обов'язково дотримуються супідрядність в ярусном розташуванні основних великих гілок на дереві і гілок в межах кожної з цих гілок. Для цього послідовно обробляють кожну гілку і стежать, щоб гілки і пагони нижерасположенного ярусу були вище наступного, а основна гілка, або провідник, лідер, залишалася довший всіх розташованих на ній гілок.

В кінцевому підсумку гілки в кроні дерева повинні бути розташовані настільки вільно, щоб, як кажуть садівники, крізь крону взимку горобець міг пролетіти і не заплутатися в гілках.

Сильно загущені крони проріджують не в один рік, а протягом двох-трьох років, інакше численні рани можуть послабити дерево. Підтримуючу, легку обрізку доцільно проводити щорічно.

Приступаючи до обрізку, дотримуйтеся золотого правила: не поспішайте, дійте за принципом "Сім разів відміряй - один раз відріж". Придивіться до кожного дерева, продумайте план його реконструкції і тільки потім починайте різати, вносячи по ходу роботи необхідні зміни і доповнення. Укорочення гілок і пагонів закінчують до розпускання бруньок, що зазвичай відбувається на початку квітня, вирізку же гілок цілком можна продовжувати і пізніше. А вже щось підправити, наприклад вирізати зламалася або помилково залишену, затінюють крону гілка, можна буде навіть і влітку.

Зниження крони полегшує догляд за деревом. Цей прийом спрямований на поліпшення освітленості крони, отже, і на підвищення якості плодів. Одночасно з цим формують порівняно невисокі компактні дерева, зручні для будь-якої обробки та збору плодів. А адже це так важливо, особливо якщо догляд за садом в основному ведуть вийшли на пенсію наші бабусі і дідусі.

Систематичне обмеження зростання у верхній частині крони доцільно проводити протягом усього життя дерева, починаючи з шести-восьми років після посадки в сад. Значне ж зниження крони у дерев необхідно у віці 20-25 років. Техніка цього прийому полягає в випилюванні верхньої частини стовбура з однією-двома товстими гілками, що відкриває доступ світла всередину крони. Цю операцію проводять на висоті 2-2,5 м від нижньої основної (скелетної) гілки. На цьому ж рівні обрізають і вершини верхніх гілок, переводячи їх на бічні розгалуження.

В результаті освітлення вершини утворюється багато швидкозростаючих, великих ростових пагонів, званих вовчками. Якщо їх вчасно не видалити, над зниженою кроною сформується ще одна - у вигляді "щітки" з особливо потужних, сильно облиствених Волчков. Сонцю крізь цю щітку не пробитися, і нижня частина крони почне оголятися. Вся робота по зниженню крони виявиться не тільки марною, але навіть шкідливою. Тому дзиги необхідно видалити.

Але не поспішайте розправитися з усіма відразу. Зріжте тільки частина з них, головним чином найбільш потужні, вертикально зростаючі, а похилі, пологі залиште. Такі дзиги мають підвищену здатність перемикатися на плодоношення. Допоможе цьому сильна обрізка залишилися Волчков над добре розвиненою ниркою. Початок плодоношення прискориться ще більше, якщо ви отогнете дзиги до горизонтального положення або навіть нижче. Так само поступають також і з вовчками, що утворилися і при звичайній обрізку плодоносних дерев.
НАСІННЯ, САДОВО-ГОРОДНЯ ТЕХНІКА, ВЕЛОСИПЕДИ, САДЖАНЦІ ВИНОГРАДУ, ВИРОБИ З ПЛАСТМАСС

відділ продажу: +380 (97) 617-34-13 | Сайт: agro-market.ftes.info | Email: danilchenko.alexsey@gmail.com

2012 - 2019 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info Агрономический портал Map
Каталог предприятий фирм Украины Киева ukrtrading.com.ua JARMAROK - безкоштовні оголошенняАгроПоиск - аграрная поисковая система
Весь интернет в одном каталоге!Каталог предприятийКаталог агропромышленных компаний УкраиныАгроПоиск - аграрная поисковая системаАгентство Промышленных НовостейЦены на компьютеры. Объявления Украины и России.