Корзина
Велосипеды
ВИНОГРАДНЫЕ САЖЕНЦЫ
СЕМЕНА ЦВЕТОВ
Реклама
Статті | ОБРІЗКА ПЛОДОВИХ ДЕРЕВ

ОБРІЗКА ПЛОДОВИХ ДЕРЕВ

обрізка плодових дерев
Залежно від віку плодового дерева розрізняють наступні види обрізки:

I. Формує обрізка - застосовується безпосередньо після посадки і триває до остаточного формування крони. Першу обрізку плодового саду роблять перед посадкою, щоб відновити рівновагу між викопаної кореневою системою і кроною саджанця. Основне завдання - виростити міцний і потужний кістяк дерева шляхом рівномірного розподілу основних гілок навколо стовбура, домогтися раннього вступу дерева в пору плодоношення, отримання щорічної та регуляторного врожаю плодів і довговічності дерева.

Для правильного обрізання рекомендується дотримуватися таку черговість - 1. Здійснюють огляд дерева. 2. Вирізають хворі, зламані, травмовані, сухі гілки. 3. Вирізають гілки з гострими кутами відходження. 4. Видаляють сильні вертикально зростаючі гілки - конкуренти головному втечі. 5. Гілки, що ростуть усередину крони. 6. Віддаляються паралельні гілки, близько розташовані один над одним або перехрещуються. 7. Перевіряють підпорядкованість гілок і пагонів. 8. Залежно від сили росту гілок і пагонів використовують укорочення. У цей період поряд з обрізанням застосовують і інші прийоми формування крони - 1. відтягують і підв'язують гілки. 2. вставляють розпірки, домагаючись, щоб кут між стовбуром і скелетними гілками був не менше 45 градусів. Ці прийоми навіть більш ефективні, ніж обрізка. Кут нахилу понад 50-60 градусів стимулює формування квіткових бруньок.

II. Санітарна обрізка дерева в обов'язковому порядку проводиться щовесни. Ця обрізка дерев необхідна не тільки з естетичної точки зору, але і як профілактика боротьби з шкідниками та хворобами, так як саме заражені гілки є джерелами поширення зараження. Основне завдання - видалення сухих відмерлих гілок, пошкоджених хворобою і комахами. При цьому виді обрізки з крони і зі стовбура дерева видаляються наступні елементи: - Всохлі і необоротно всихають гілки, - Зламані гілки, які зависли гілки, - Сухі гілки, що вростають в живу деревину, - Гілки уражені тими, чи іншими хворобами, - Розщеплені, надломлені гілки, - Пеньки, що залишилися від попередньої неправильної обрізки дерева, - Перепилює зроблені раніше неправильні зрізи.   При санітарної обрізки, як правило, видаляється і частина здорової деревини, з метою гарантувати нерозповсюдження хвороби далі по дереву. Всі уражені гілки підлягатимуть негайному знищенню шляхом спалювання. Причому чим швидше, тим краще. Жодним чином не можна їх використовувати для компосту. Зола, після їх спалювання, зрозуміло, може бути використана, вона стерильна.

III. Обрізка на плодоношення - застосовується після вступу плодового дерева в плодоношення і триває до тих пір, поки приріст не ослабне і плоди не стануть дрібними. Основні завдання - • регулювання зростання, • підвищення якості плодів, • підвищують урожайність і продовжують продуктивний період життя саду, • не допускають переростання дерев у висоту і в ширину, а також сильне загущення або оголення центральній частині крони, • усувають перевантаження дерев урожаєм, • домагаються рівномірного плодоношення по роках, допускаючи періодичності плодоношення, • зберігають високу якість плодів. IV. Омолоджуюча обрізка - проводиться після зупинки зростання і всихання верхніх частин крони плодового дерева.

Основне завдання - своєчасна заміна старіючих гілок. Омолоджуюча обрізка спрямована на те, щоб підтримати крону дерева в більш молодому віковому стані. Її суть полягає в періодичному укорочуванні старих гілок на багаторічну деревину. За допомогою омолоджуючої обрізки набагато подовжується продуктивний період плодових дерев і різко поліпшується якість плодів. Омолоджені крони стають більш компактними, меншими за розмірами, а плоди більш рівномірно розподіляються на гілках. Перед процесом омолодження робиться попередній огляд стану скелетних гілок і розгалужень плодового дерева. Омолодження починають з проріджування, щоб забезпечити хороше освітлення внутрішньої частини крони. Старі і всихають частини видаляються. Скелетні гілки і розгалуження укорочують дуже сильно - від 1/3 до 1/2 і більше їх довжини. Зріз роблять над вуличками або над іншою здоровою гілкою з хорошим приростом. Одночасно з сильним укорочуванням скелетних гілок і розгалужень проводять проріджування і укорочення залишених на дереві обростають гілок. З метою попередження сильного загущення крони частину Волчков, що з'явилися після омолодження, слід видалити. Одночасно крону «піднімають», тобто обрізають звисаючі кінці всіх гілок, щоб відстань від землі до нижньої частини крони було 80-100 см. Залежно від віку дерева, його стану і ступеня ослаблення зростання сучків застосовують один з наступних видів омолоджуючої обрізки: 1. легке омолоджування - видалення решт скелетних гілок з приростами 2-3 останніх років. Обрізку проводять на бічне відгалуження ростового типу або обростала гілку. 2. середнє омолоджування - зрізка приростів 4-7 останніх років. 3. сильне омолоджування - укорочення гілок з видаленням приростів 10-12 років і старше. 4. повне омолодження - обрізка 2/3 довжини всіх гілок з вирощуванням нової крони на волчках. По термінах розрізняють два типи обрізки а) Зимова обрізка - проводиться після опадання листя восени до появи нових листя навесні. б) Літня обрізка - проводиться протягом вегетаційного періоду плодових рослин. Молоді неодеревеневшіе пагони або виламують, не допускаючи формування непотрібних пагонів, або прищипують, провокуючи розгалуження пагонів і формування плодових утворень.

Дерево само по собі конструкція складна. Воно складається з великого числа різних за віком і призначенням частин. Система ця нестабільна, безперервно змінюється. Щорічно утворюється багато нових гілок і гілочок, які не завжди розташовуються там і так, як це нас влаштовувало б. Обсяг крони постійно збільшується, і гілки прагнуть вийти за межі, зручні для садівника.

Готових і однозначних рецептів обрізки як різних дерев, так і одного і того ж дерева на різних етапах його росту і розвитку немає.
НАСІННЯ, САДОВО-ГОРОДНЯ ТЕХНІКА, ВЕЛОСИПЕДИ, САДЖАНЦІ ВИНОГРАДУ, ВИРОБИ З ПЛАСТМАСС

відділ продажу: +380 (97) 617-34-13 | Сайт: agro-market.ftes.info | Email: danilchenko.alexsey@gmail.com

2012 - 2019 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info Агрономический портал Map
Каталог предприятий фирм Украины Киева ukrtrading.com.ua JARMAROK - безкоштовні оголошенняАгроПоиск - аграрная поисковая система
Весь интернет в одном каталоге!Каталог предприятийКаталог агропромышленных компаний УкраиныАгроПоиск - аграрная поисковая системаАгентство Промышленных НовостейЦены на компьютеры. Объявления Украины и России.