Корзина
Велосипеды
ВИНОГРАДНЫЕ САЖЕНЦЫ
СЕМЕНА ЦВЕТОВ
Реклама
Статті | РОЗРАХУНОК СИСТЕМИ КРАПЕЛЬНОГО ЗРОШЕННЯ

РОЗРАХУНОК СИСТЕМИ КРАПЕЛЬНОГО ЗРОШЕННЯ

розрахунок системи крапельного зрошення
1. Крапельний полив: як проводиться правильний розрахунок самостійно

1.1 Комплектація системи крапельного зрошення та розрахунок тиску і іншого

Комплектація системи крапельного зрошення та розрахунок тиску і іншого На сьогоднішній день базова комплектація системи крапельного зрошення складається з наступних елементів:

джерела водопостачання; фільтростанції; вузла внесення і регулятор підготовки добрив; магістральних трубопроводів; розвідних трубопроводів; регулятор тиску; запірної фурнітури; сполучної фурнітури; даний полив (система) може додатково містити вузли автоматичного управління і регулятор контролю системи, регулятор витрати води і тиску.
Мал.1 Загальна схема поливу

Фільтраційна станція є одним з найважливіших елементів, з яких складається полив. Залежно від наявності певних домішок в поливної воді і величини поливається площі, фільтраційна станція може включати дискові, сітчасті, гідроциклони і гравійні фільтри. Сітчасті фільтри можуть встановлюватися не тільки з метою очищення, але і з попереджувальним, після гравійного. Складаються з фільтруючого елемента у вигляді дрібнопористий сіток і корпусу. Дані фільтри застосовуються для того, щоб фільтрувати воду при невисокому вмісті неорганічних частинок. В такому випадку буде якісний полив.

Ступінь очищення води буде залежати від того, які розміри осередків сітки, що фільтрує, а пропускна здатність - від площі. Фільтруючий елемент при засміченні промивається зворотним потоком води.

Дискові фільтри розробляються для забезпечення більш глибокого фільтрування. Вони складаються з фільтруючого елемента у вигляді набору тонких щільно стислих дисків з радіальними канавками і корпусу. Поєднують найменшу собівартість обслуговування і надійність. Можуть використовуватися для видалення органічних і неорганічних частинок. Найчастіше використовуються для отримання води з свердловин. При засміченні можуть бути промиті зворотним потоком води.

Гравійні фільтри застосовуються для того, щоб видалити органічні і неорганічні частинки. Пісок, який застосовується як фільтруючий елемент, за рахунок своєї питомої високою фільтраційної поверхні, дає можливість утримувати велику кількість зважених часток. Можуть використовуватися при заборі води з відкритого водоймища. Промивання повинна проводитися зворотним потоком води. Гравійно-піщана суміш, яка засипається, використовується 2 фракцій: дрібна (0,5-0,8 мм), яка засипається зверху, і велика (1,2-2,4 мм), засипавши знизу.

Гідроциклони використовуються для того, щоб розділити і видалити важкі частинки з води (зокрема піску). Використовуються для попереднього очищення в разі великого забруднення води важкими частинками.


1.2 Розрахунок системи крапельного зрошення (методика і полив)

Розрахунок крапельного поливу

Sd = 0,9√q/l

де, Sd – відстань між крапельницями (м)

q – швидкість подачі води крізь крапельниці (л/год.)

l – швидкість вбирання ґрунтової вологи (мм/год.)

 

1а. Відсотки площі затінення для різних рослин

Вид рослини

Площа затінення, %

Польові культури

80

Овочі, суниця

80

Близько висаджені фруктові дерева

75

Виноград

75

Рідко висадженні фруктові дерева

70

 

1б. Таблиця рентабельності  використання води

Опис

Ефективність використання води, Еа

Краплинне зрошення

0,80 – 0,95

Проектні розрахунки

0,85

Крапельниці з регулятором тиску

0,90

.
Далі є сенс визначити потреби у воді на площу, де буде виконуватися полив, і кількість зрошувальної трубки, щоб забезпечити якісний полив.

Агрономія - це не точна наука, як, наприклад, математика. Незважаючи на те, що в цій галузі протягом декількох століть проводилися масштабні дослідження, був отриманий великий обсяг інформації про вплив зрошення, добрив на розвиток рослин, не можна говорити про повну плануванні і прогнозуванні процесів в с/г виробництві. Навіть при відсутності чіткої залежності, є можливість, виходячи з інформації, яка є, надавати великий вплив на врожайність с / г культур за допомогою коректування деяких факторів. Одним з цих факторів є зрошення. Коли мова йде про овочівництво, то можна з упевненістю сказати про те, що найефективнішим сьогодні є крапельний полив.

Після вибору на основі водних, грунтових, маркетингових досліджень набору культур, їх фірми-виробника обладнання та площі слід переходити безпосередньо до розрахунку безпосередній самої системи (за допомогою якої проводиться полив) з використанням такого порядку проектування:

Попередній розрахунок споживання води для того, щоб виконати полив. Розрахунок необхідної кількості зрошувальної трубки на наявної ділянку згідно зі схемою посадки. Розподіл ділянки на блоки крапельного поливу (необхідно враховувати потужність насоса, довжину рядів, тиску, дебет свердловини). Підбір фільтростанції (необхідно враховувати витрати по блокам води, бажаний час, в яке буде виконаний полив ділянки). Підбір матеріалів розвідних і магістральних трубопроводів, щоб виконувався полив. Для початку необхідно визначити максимальну щоденну потребу у воді для перевірки можливостей джерела води, вибору фільтростанції і іншої фурнітури. За максимальну зрошувальну щоденну норму слід приймати 60-70 м³ на гектар. Виходячи з цього і необхідно проводити попередній розрахунок пропускної здатності, що фільтрує станції. Формула наступна:
Q = (60м3 / га * S) / T, де Q - пропускна здатність фільтрує станції (м³ / год), S - площа зрошення, яка планується (га), T - час роботи системи, яке планується на добу (16-20 ч).


Якщо джерело водопостачання дозволить розрахункова витрата води, необхідно переходити до наступного етапу розрахунку. Розрахунок необхідної кількості зрошувальної трубки повинен вестися з урахуванням переліку культур, які вирощуються.

З урахуванням схеми посадки і оброблюваної площі, для кожної культури розраховується потреба в зрошувальній трубці: Lt = Sк * 10000 / L, де Lt - необхідність в зрошувальної трубці (м), Sк - площа культури, яка обробляється, L - відстань між зрошувальними трубками.


1.3 Розбивка ділянки на поливальні зони і блоки, розрахунок мал.3 Приклад розбивки ділянки на поливальні зони: 1 - інтегровані краплинні лінії, 2 - окремі крапельниці, 3 - мікрофітінгі, 4 - регулятор тиску, 5 - електромагнітний клапан, 6 - трубопровід, 7 - фільтр.

В процесі розбивки ділянки на поливальні зони необхідно знати, що максимальною пропускною здатністю магістрального рукава LAY FLAT 4 "є значення 80 м³ / год, а пропускна здатність LAY FLAT 3" - 40 м³ / год. У деяких випадках можливе підвищення на 10-15% пропускної здатності. Відповідно, водоспоживання 1 блоку крапельного поливу не повинно бути більше, ніж пропускна здатність трубопроводів. Крім гнучких рукавів, як відвідних трубопроводів використовуються жорсткі трубопроводи з ПНД. У зв'язку з цим за контрольні показники для поділу на блоки необхідно приймати значення пропускних спроможностей трубопроводів.

Залежність для розрахунку розміру поливального блоку (га): S = (Qt * L * x) / 10 * q, де Qt - пропускна здатність розвідних трубопроводів (м³ / год), L - відстань між трубками для зрошення (м), x - відстань між емітером зрошувальної трубки (м), q - норма виливу одного емітера (л / ч).

Далі необхідно визначити попереднє кількість блоків крапельного поливу. Загальну площу культури, яка обробляється, для цього треба розділити на розрахункову площу блоків і округлити в сторону збільшення. Якщо немає можливості розмістити розрахункова кількість блоків крапельного поливу (або якщо це економічно недоцільно), необхідно збільшити їх кількість.

Для того щоб визначити витрата води на гектар, необхідно користуватися наступною залежністю: W = (10 * q) / L * x.

Наступним етапом буде визначення геометричних розмірів блоків крапельного поливу. Магістральні трубопроводи можуть проходити через поливної блок посередині (або зі зміщенням), або по межі поливного блоку. У більшості випадків вигідніше розташовувати розвідний трубопровід посередині зрошуваного блоку з розводкою зрошувальних трубок з 2-х сторін, через велику вартість трубопроводу. Однак, не слід забувати про те, що у крапельної стрічки існує обмеження максимальної довжини. У деяких випадках економічно доцільніше буде розташування зрошувальних трубок з одного боку щодо розвідних трубопроводів в разі незручною конфігурації поля і великих витратах на магістральний трубопровід.

Другий фактор, який впливає на геометричні розміри поливного блоку - технічна характеристика зрошувальних трубок. Є можливість задавати 5-15% нерівномірністю крапельного поливу. Для найбільш масової зрошувальної трубки (яка має діаметр 16 мм, норму поливу на емітер 1,2 л на годину і відстань між емітером 0,3 м) при нерівномірності 10% максимальна довжина поливної лінії складе приблизно 150 м. Таким чином, знадобиться вивчити технічні характеристики зрошувальної трубки, яка пропонується.


2. Нюанси, які потрібно знати

Якщо розбити поле на поливальні блоки, доцільно використовувати поливальні лінії, які мають довжину 70-90% від максимальної.

Після того як визначена довжина поливальних блоків, потрібно розрахувати довжину магістрального трубопроводу.

Не слід допускати вирощування різних культур в одному блоці, особливо з різними нормами поливу. У разі, якщо виникне така потреба, знадобиться використовувати з'єднувальні фітинги з кранами. Не допускається використовувати різні схеми посадки з різних сторін розвідного трубопроводу.

Після того як будуть визначені розміри і кількість поливальних блоків, необхідно уточнити витрата води на кожен з поливальних блоків (м³ / год): Wi = W * Sб, де Wi - витрата води одного поливального блоку, W - витрата води на гектар схеми посадки, яка використовується, Sб - площа одного поливального блоку.


3. Розрахунок магістрального трубопроводу Залежність витрати води від тиску
Залежність витрати води від тиску.

У якому порядку відбувається розрахунок трубопроводу: визначається діаметр трубопроводів по швидкості потоку і витраті води для кожної ділянки; по ділянках визначаються втрати напору; визначається максимальна можлива втрата напору; визначення вхідного мінімального тиску; порівнюються потреби системи з можливостями джерела водопостачання.

Методика проведення кіслованія трубки для поливу: визначення кількості води під необхідну кількість кислоти; визначення продуктивності трубки зрошення в залежності від робочого тиску; визначення робочого тиску в трубі для досягнення необхідної продуктивності; підготовка маточного розчину; настройка в системі розрахункового тиску; проведення кіслованія згідно з методом, який міститься далі. . Мал.4 Залежність витрати води від тиску

Інший метод: визначення витрати води на зрошувальні блоки; визначення за часом кіслованія і витраті води необхідної кількості кислоти; підготовка маточного розчину для системи крапельного поливу; закачування даного розчину в системи протягом 30 хвилин; промивка системи крапельного поливу протягом 30 хвилин.
Гідравлічний розрахунок мережі дроти води полягає у визначенні діаметра трубопроводу по відомому водному витраті і втрат напору на всіх ділянках, визначення найменшого тиску на вході системи.

Діаметр трубопроводу (D) визначається за формулою (м): D = 1,13 корінь кв. (Wi / 3600 * V), де 1,13 - коефіцієнт, який виходить при переході від живого потокового перетину до діаметру трубопроводу, Wi - розрахунковий потік води, який протікає по даній ділянці трубопроводів (м³ / год), V - економічно доцільна швидкість водного руху в трубопроводах (0,9-1,9 м / с).

Фактичні значення діаметрів труб, які отримані, необхідно округлити до найближчого стандартного більшого значення. Після того як буде визначено діаметр трубопроводу, необхідно визначити фактичну швидкість водного руху в ньому (Vf, м/с): Vt = Wi / w, де w - площа живого перетину трубопроводів (м²), Df - прийнятий діаметр трубопроводів (м).   hn - втрати тиску (м) - приблизно 0,1 бар - визначаються за такою формулою: hn = A * Lt * b * Wi2, де A - питомий опір труб (с / м²), Lt - розрахункова довжина трубопроводів (м), b - поправочний коефіцієнт.
НАСІННЯ, САДОВО-ГОРОДНЯ ТЕХНІКА, ВЕЛОСИПЕДИ, САДЖАНЦІ ВИНОГРАДУ, ВИРОБИ З ПЛАСТМАСС

відділ продажу: +380 (97) 617-34-13 | Сайт: agro-market.ftes.info | Email: danilchenko.alexsey@gmail.com

2012 - 2019 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info Агрономический портал Map
Каталог предприятий фирм Украины Киева ukrtrading.com.ua JARMAROK - безкоштовні оголошенняАгроПоиск - аграрная поисковая система
Весь интернет в одном каталоге!Каталог предприятийКаталог агропромышленных компаний УкраиныАгроПоиск - аграрная поисковая системаАгентство Промышленных НовостейЦены на компьютеры. Объявления Украины и России.