Корзина
Велосипеды
ВИНОГРАДНЫЕ САЖЕНЦЫ
СЕМЕНА ЦВЕТОВ
Реклама
Статті | Технологія вирощування огірків

Технологія вирощування огірків

технологія вирощування огірків

ГРУНТУ, ПРЕДШЕСТВЕННИКИ І МІСЦЕ У СІВОЗМІНІ


Для отримання високих і сталих врожаїв необхідний правильний підбір ділянок і відповідних попередників. Кращими грунтами є супіщані, легкі або середні суглинки, добре заправлені органічними та мінеральними добривами. Не придатні для обробітку огірка грунту з близьким рівнем грунтових вод і високим рівнем рН (вище 7,6). Огірки краще розвиваються при слабокислою або нейтральної реакції ґрунту (6,5-7,4).В овочевому сівозміні хорошими попередниками для цієї культури є:

- Багаторічні трави,

- Озима пшениця,

- Томати,

- Цибуля,

- Морква,

- Перець,

- Капуста.

Не рекомендується використовувати в якості попередника гарбузові культури (огірок, кабачок). У сівозміні огірки повертають на колишнє місце не раніше ніж через 4 роки, щоб уникнути масового розповсюдження хвороб особливо фузаріозного в'янення, антракнозу, бактеріозу.

Під літні посіви, які мають місце на півдні в умовах зрошуваного землеробства, рекомендується відводити поля, осовободівшіхся з-під ранніх овочевих культур (рання картопля, горох на зелений горошок, рання капуста). Огірки - хороший попередник для більшості овочевих культур


Основна і передпосівна підготовка грунту

Підготовку грунту під посів огірків проводять з урахуванням типу грунту ступеня засміченості та виду попередника.


Осінь

 Сильно засмічену ділянку

- Дискування ділянки, глибина обробки -8-10 см.

- Лущення пошарове, глибина обробки-8-10 см, 12-14 см

- Внесення добрив (Р і К) і фосфогіпсу.

- Оранка, глибина обробки-25-30 см.

- Планування ділянки.


Весна

- Боронування в один або два сліди в залежності від стану ділянки, глибина обробки-4-5 см.

- Внесення добрив (якщо вони не вносилися восени).

- Культивація, глибина обробки - 10-12 см.

- Передпосівна культивація, глибина обробки - 4-5 см.

- Посів.

- Накочення.ДОБРИВА

Дози мінеральних добрив потрібно моделювати згідно з результатами аналізів ваших грунтів, вмісту в них азоту, фосфору, калію.

Швидкоросле огіркове рослина пред'являє високі вимоги до елементів живлення в грунті. Це обумовлюється, головним чином, щодо слаборозвиненою кореневою системою. Протягом вегетації вони споживають найбільше калію, потім азоту і менше фосфору. На початку вегетації рослини засвоюють інтенсивніше інших елементів азот, а в період утворення батогів і плодоношення - калій. Найбільший урожай на чорноземах забезпечує внесення органічних добрив (40-50т/га). Огірки для формування врожаю 30т споживають в залежності від сортів:

- Азоту - 75-105 кг
- Фосфору - 30-48 кг
- Калія - 120-150 кг

Незважаючи на значне споживання елементів живлення культурою огірка, засвоєння їх залежить від концентрації солей в ґрунтовому розчині. Особливо чутливі рослини до надлишку хлору і високому рівню рН. Надходження поживних речовин в розчин має бути використання їх рослиною. Чималу роль для цієї культури відіграє також також достатнє харчування вуглекислотою. Тому огірки найкраще ростуть і дають найбільш високий урожай при заправці грунту високими дозаміорганіческіх добрив (40-50т/га).


УДОБРЕНИЕ.


При поверхневому зрошенні для середньо забезпечених грунтів, за умови, що органічні добрива не вносилися, можна порекомендувати такі дози добрив: N100P90K150.

 При поливі дощуванням, внесення добриві найкраще розділити на три періоди:

Основне внесення. Восени під оранку внести всю дозу органічного добрива, а також фосфорні та калійні безхлорні добрива - половину загальної дози. Для цього слід внести безхлорне комплексне добриво Урожай NPK 4-19-19 (ЗАТ «УкрАгро НПК») в дозі 270 кг / га фізичної ваги.

Передпосівне добриво. Навесні, під передпосівну культивацію, з метою забезпечити рослина харчуванням в перший період росту і розвитку, рекомендуємо застосувати 220-250 кг / га комплексного добрива Урожай NPK 22-8-8.

Підживлення. Проводять 2-3 підживлення в період вегетації, приурочивши їх до найвідповідальніших фаз розвитку (бутонизация і початок цвітіння огірка). Ефективність підгодівлі підвищується, якщо їх проводять одночасно з поливом.

-1-е підживлення - добриво Урожай NРК18-6-12в дозі до 170кг на 1 га посівів.

-2-е підживлення - добриво Урожай NРК 8-4-21, доза якого повинна становити 250 кг/га.

Якщо підгодівлі проводити складно (відсутність техніки в потрібний період, проблеми з водою), то норму мінерального живлення краще розподілити між основним і передпосівним внесенням. При внесенні повних доз органічних добрив, норми мінеральних добрив перераховуються з урахуванням вмісту поживних речовин і коеффіціента засвоюваності.

Схема внесення добрив при зрошенні дощуванням

 

Характер удобрения

Азот

Фосфор 

   Калий   

1

Основное

-

50

50

2

Предпосевное

50

20

20

3

1 подкормка

30

10

20

4

2 подкормка

20

10

50


   Крапельне зрошення

На крапельному зрошенні відмінні результати отримують при використанні стандартної технології внесення добрив - основне внесення - підгодівлі протягом сезону вегетації. На крапельному зрошенні протягом сезону вегетації добрива вносяться методом фертигації. В основне внесення найчастіше дають фосфор і калій Р50 К50. Для основного внесення можна використовувати різні форми важкорозчинних мінеральних добрив, які не підходять для систем крапельного зрошення. З цією метою можна застосовувати як і прості односторонні добрива, так і комплексні добрива Урожай. Добре розчинні добрива (АММ. Селітра, карбамід) вносяться в якості підгодівлі через систему крапельного зрошення. Внесення мінеральних добрив в систему крапельного зрошення дозволяє підтримувати в грунті необхідний рівень вмісту елементів живлення.

Норми добрив для фертигації в кг/га /день розділяють на три періоди вирощування овочевих культур:

1-й - від посадки (посіву) до наростання достатньої вегетативної маси;

2-й - від початку цвітіння до початку зав'язування плодів;

3-й - період масового плодоношення, аж до завершення збирання.

При відсутності основного внесення розроблені рекомендації застосування добрив тільки з Фертигація в кггадень по днях вирощування.

Для більш точного складання рекомендацій щодо внесення добрив потрібно обов'язково керуватися результатами агрохімічного аналізу грунтів.

Важливе місце в системі збалансованого харчування займають мікроелементи. Мікроелементи найкраще вносити в систему крапельного зрошення, але якщо немає такої можливості, можна вносити в якості позакореневого підживлення. Листова підгодівля не тільки доповнить кореневе живлення, але і скоректує харчування, коли кліматичні умови заважають достатньому поглинанню поживних речовин через корінь або коли потрібне швидке дію добрив. Листова підгодівля - хороший засіб для стимуляції фізіологічних процесів, таких як формування зав'язі, розвиток квітки, підвищення стійкості до захворювань. Застосування листових підгодівлі можна поєднати з обробками ЗЗР. Для огірка добре себе зарекомендували підгодівлі кристалон, вуксалом. При роботі з кристалон:   1-е підживлення проводиться до початку цвітіння блакитним кристалон для нарощування вегетативної маси.

2-е підживлення проводиться в період масового цвітіння білим кристалон для поліпшення плодоутворення.

-3-є підживлення проводиться особливим кристалон для компенсації дефіциту мікроелементів.

Норма для позакореневого підживлення становить 1-2 кг / га (300-800 л води), замість кристалон підгодівлі можна проводити вуксалом, неменше 3-х за сезон вегетації такою ж нормою.

* - Розрахунки добриві дані в перерахунку на фосфор і калій.

Посів Добрі сходи огірка дуже сильно залежать від температури грунту. Висівати огірки слід після того, як грунт достатньо прогріється і мине небезпека загибелі сходів від заморозків. Якщо температура грунту в момент посіву менше + 12для поява сходів потрібно більше часу, паростки з'являються слабкими і більш чутливими до грибкових захворювань. Мінімальна температура ґрунту для посіву огірка +15 С.

Норма висіву змінюється в залежності від способу посіву, стану грунту, сорти. Висів зазвичай проводиться овочевими сівалками. В останні роки все більш широке застосування при посіві огірків отримують сівалки з висіваючих апаратом для нормованого висіву. Сівалки такої конструкції дозволяють розподілити насіння в рядку на рівні відстані з хорошою їх закладенням. При цьому скорочується норма висіву насіння і майже повністю усувається необхідність в подальшому проріджуванні сходів. Норма висіву насіння огірка коливається від 1 до 1,5 кг / га (30-40 тис. Насіння).

Глибина загортання насіння -2-3 см. Схема посіву може бути різною і залежати від багатьох факторів. Посів може бути стрічковим і однорядковим. На поверхневому зрошенні міжряддя ширші. Найбільш поширені схеми посіву: 1.90 + 0,50 * 0,25 - 33,3 тис. Рослин 1,60 + 0,50 * 0,25 - 38,1 тис. Растеній.Для слаборослих сортів і гібридів можливо загущення до 50 тис . рослин на гектар. Схеми посіву залежать також від використовуваних засобів механізації.Догляд за посівами

З появою першого справжнього листка на посівах, при необхідності, потрібно проривка сходів. Відстань між рослинами в рядку повинно бути 25-30 см. Одночасно з проривку зайвих рослин видаляють і бур'яни в рядах. Після прополки міжряддя обробляють культиватором КРН-4,2. При першій культивації можна рихлити і вузькі і широкі міжряддя, а при наступних - тільки широкі. Глибина першої культивації 3-4 см, а наступних - 6-8 см. Через підвищену чутливість огірків до вітру їх слід розміщувати, особливо при вирощуванні на шпалері, на захищеній від вітру площі. Як захист від вітру, можна використовувати кулісні посіви кукурудзи та сорго. Ряди вітрозахисних культур розташовують через 10- 12 м, залишаючи смуги для обробітку огірка. Ширина смуг може варіюватися в залежності від застосовуваних засобів механізації (обприскувачі).

Для підвищення польової стійкості, скорочення термінів дозрівання, збільшення врожаю і поліпшення товарного виду використовуються регулятори росту.


Засоби та техніка поливу, поливний режим
  Дощування
При поливі дощуванням, в залежності від погодних умов, має бути зроблено хоча б 3-4 поливу, а краще 6-10 нормою 250-400 куб.м/га.

До цвітіння огірки слід поливати при зниженні вологості грунту в шарі 0-30 см до 70% ППВ. У період масового цвітіння і плодоутворення, вологість не повинна опускатися нижче 80% ППВ в шарі 0-50 см.

Особливо обережно потрібно ставитися до поливу при низькій температурі, не допускати перезволоження, щоб не спровокувати розвиток хвороб.


Крапельне зрошення

Найбільш досконалим способом поливу на сьогоднішній день є крапельне зрошення. При цьому способі поливу вода надходить безпосередньо в зону кореневої системи і з найбільшою ефективністю використовується рослинами, так як випаровування йде тільки через рослина, зволожується не вся поверхня ґрунту, а тільки смуги певної ширини. Це дає економію води, перешкоджає росту бур'янів, зменшує витрати на підтримку грунту в чистому від бур'янів стані.

 Система крапельного зрошення монтується до посіву, щоб мати можливість зробити своєчасний полив і отримати дружні, вирівняні сходи. Наступні поливи слід починати з фази 3-4 справжніх листків, щоб сформувати більш потужну і глибоко залягає кореневу систему, в період освіти батогів полівнаянорма повинна бути не дуже високою, близько 25-30 куб м / га. У міру наростання вегетативної маси поливна норма поступово збільшується. Пік поливів припадає на період масового цвітіння і плодоношення. У цей період поливна норма, з урахуванням коефіцієнта випаровування, повинна бути в межах 60-70 куб.м / га. Крапельне зрошення позволяетне тільки економно витрачати воду, але і вносити збалансовану кількість азоту, фосфору і калію, інших елементів живлення з урахуванням фаз росту рослин.

Подачу живильного розчину, через систему крапельного зрошення, здійснюють або протягом циклу поливу, або в середіне- кінці циклу, але так, щоб в кінці циклу обов'язково зробити промивання системи крапельного зрошення.


КУЛЬТУРА огірків на шпалері

Культуру огірка на шпалері можна вести засобом висіву насіння і за допомогою висадки розсади. Щоб отримати продукцію більш раннього терміну дозрівання потрібно використовувати розсадний метод з обов'язковим використанням плівкового укриття. Ідеальний вік розсади для висадки 20-25 днів (три справжніх листа). У нашій зоні період висадки розсади припадає на кінець квітня - початок травня. Без плівкового укриття висаджувати розсаду необхідно не раніше 5 травня, щоб уникнути пошкоджень весняними заморозками. До і після посадки рослин у відкритий грунт обов'язковий полив, щоб підвищити приживлюваність розсади і щоб звести число випадів до мінімуму.

Схеми посадки залежать від сорту або гібрида огірка і від засобів механізації. Формувати рослини можна в одне стебло (урожай виходить більш раннім) або в два стебла (урожай більш пізній за рахунок більшого навантаження на кореневу систему).

При веденні культури в одне стебло на перших 3-4-х вузлах видаляють повністю плоди і пасинки, залишаючи один стебло і листя, на 2-3-х наступних вузлах пасинки прищипують над першим вузлом. далі пасинки вкорочують над 3-5-м вузлом, в залежності від загущенности. Після того як центральний стебло досягає вершини шпалери, його направляють всередину ряду. Потрібно сказати, що це формування тільки рекомендована. Форміровкі можуть бути і іншими

- Ведення в одне стебло з регулярним пасинкуванням над 3-4-м вузлом. Можлива також формировка в одне стебло, з регулярним пасинкуванням. Операції по Пасинкування проводити потрібно дуже акуратно, щоб рослина не страждало від пошкоджень (ран), нанесених робочими, бо рани - це ворота для інфекції.

Пасинкування потрібно проводити вчасно, поки пасинки не переросли, це полегшує роботу робітників і покращує загальний стан рослин. Крім пасинкування повинна ще одна операція проводитися регулярно - заведенням стебел, ця операція проводиться робочими 1 -2 рази на тиждень.

Установка опор проводиться з інтервалом 4-5 м. Нижня дріт натягується на рівні 20-30 см, верхня дріт - 1,8 -2-2,5 м.

Найзручніше установку шпалери виробляти за допомогою столбостава, але якщо немає можливості механізувати процес, можна шпалеру встановлювати вручну, за допомогою ручного бура.

При вирощуванні огірка на шпалері система захисту зберігається такий же, як і на горизонтальній культурі.

Вертикальна культура має свої переваги:

- Економія площі.

- Можливість отримання більш високого врожаю (50-60 т / га).

- Спрощення системи обробок С.З.Р.

- Спрощення збирання врожаю.

Але, навіть з огляду на всі позитивні моменти ведення культури на шпалері, початківцям фермерам не рекомендується починати роботу на великих площах.
НАСІННЯ, САДОВО-ГОРОДНЯ ТЕХНІКА, ВЕЛОСИПЕДИ, САДЖАНЦІ ВИНОГРАДУ, ВИРОБИ З ПЛАСТМАСС

відділ продажу: +380 (97) 617-34-13 | Сайт: agro-market.ftes.info | Email: danilchenko.alexsey@gmail.com

2012 - 2019 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info Агрономический портал Map
Каталог предприятий фирм Украины Киева ukrtrading.com.ua JARMAROK - безкоштовні оголошенняАгроПоиск - аграрная поисковая система
Весь интернет в одном каталоге!Каталог предприятийКаталог агропромышленных компаний УкраиныАгроПоиск - аграрная поисковая системаАгентство Промышленных НовостейЦены на компьютеры. Объявления Украины и России.