Корзина
Велосипеды
ВИНОГРАДНЫЕ САЖЕНЦЫ
СЕМЕНА ЦВЕТОВ
Реклама
Статті | Виховання розсади

Виховання розсади

виховання розсади
Ось реальні поради по вирощуванню розсади від садівника-любителя.


У міській квартирі мало хто може забезпечити розсаді ідеальну температуру (15 градусів) і яскраве освітлення. Крім того, покупні грунти, як правило, надлегкі та поживні, що сприяє буйному росту рослин. Та й жар від батарей опалення не сприяє нормальному росту рослин. Я читала, що, як не дивно, розсаду треба пригнічувати. При промисловому вирощуванні агрономи використовують такі прийоми, як підсушування, обробка інгібіторами, вирощування в малому обсязі грунту.

Насіння тепличних великоплідних томатів я посіяла 20-25 березня, інших на кордоні березеня квітня. Сіяла в пластикові 200-грамові стаканчики, попередньо просвердливши в дні по 4 отвори. Субстрат: звичайна садова земля і покупної грунт для розсади в співвідношенні 1: 1, 1,5: 1. Не можна допускати, щоб земля була занадто жирної або занадто легкою. У першому випадку розсада «вистрілить» і за умови недостатнього освітлення витягнеться, у другому грунт буде постійно вимагати поливу, що призведе до порушення водного балансу в грунті.

Насіння перед посівом я замочила в міцному настої марганцівки на 20-30 хвилин і прорости в контейнері з кришкою на батареї опалення (у нас вони теплі, але не гарячі). Намагалася сіяти тільки проклюнулися або сильно набряклі насіння. І тільки насіння особливо цінних сортів використовувала всі без винятку. Сіяла по 4 штучки в стакан. Причому не купкою, а так, щоб потім зручно було розсаджувати.

Стаканчики поставила в ящик при температурі 25 градусів і накрила поліетиленовою плівкою. Щоб не переплутати сорти, товстої швейною голкою (можна шилом) проколола кожен стаканчик під обідком, простягнула кольорову вовняну нитку і зав'язала її вузликом. У блокноті позначила відповідність нитки і сорти. А щоб вже точно не помилитися, сорти ставила за алфавітом, а нитки зав'язувала зі зміни кольору від світлого до темного. Таким чином, вийшло, що сміття ту на першу букву за алфавітом відповідає біла нитка. Це на той випадок, якщо записи загубляться.

У міру проростання насіння виставляла стаканчики на підвіконня під лампи денного світла. Світловий день підтримувала з 8 до 21 години. І найголовніше, після появи першого листа поливала тільки ті рослини, які починали злегка подвядать. І тоді вже проливала стаканчик повністю, так щоб вода витікала в ящик з плівкою, на якій і стояли стаканчики. Якщо поливати частіше, рослини при дефіциті світла починають сильно витягуватися. А при рідкісному поливі рослини фізіологічно дозрівають, але при цьому не витягуються і виходять міцними.

У міру зростання, в фазі 1-2 справжніх листків, сіянці розсаджувала в ті ж 200-грамові стаканчики, але вже по одному, заглиблений по сім'ядолі. Потім, коли коріння повністю обплели весь кому землі, перевалила рослини в 0,5-літрові горщики.

Великоплідних томатів необхідна ще додаткова перевалка в 1-1,5-літрові ємності. Я заготовлював їх взимку: обрізаю 1,5-2-літрові пластикові пляшки по плечики і роблю в дні дірки.

Коли в лоджії встановилася позитивна нічна температура (не на вулиці, а в лоджії!), Я перенесла розсаду туди. За термометру постійно відслідковувала зміна температури. Якщо виникала загроза падіння її нижче нуля, заносила розсаду в будинок. Важливо пам'ятати про те, що постійна висока (більше 20 градусів) температура набагато небезпечніше для розсади, ніж тимчасові похолодання (але не нижче нуля градусів).

Незважаючи на те що лоджія нашої квартири виходить на північний схід і дивиться на ліс (освітленість дуже погана), розсада не витягується, виходить міцною і загартованої. І все завдяки невисокій температурі повітря, наявності добових коливань температур (чого практично не буває в приміщенні квартири) і рідкісним поливу. Підживлення я проводила рідкими добривами згідно з інструкцією раз в 10 днів.

Таким чином я вирощую близько 100 кущів томатів плюс перці і баклажани. Основні витрати праці припадають на часті пересадки. Але, повірте, жодна добриво не дасть того, що дає свіжа грунт, і по рослині це відразу помітно.

Рідкісні поливи і низька температура пригнічують рослину, тобто не дають йому нарощувати велику зелену масу, яка в квітні нам і не потрібна, але при цьому рослина швидше стає фізіологічно зрілим. Відповідно, і плоди ми отримаємо швидше, адже при пересадці такі рослини взагалі не хворіють.
Тільки при пересаджуванні необхідно гострим ножем розрізати пляшки по всій висоті, а не намагатися витягати рослину. Стаканчики ж я акуратно обжимають з усіх боків, потім плавно, не смикаючи, виймаю рослина. При кожній пересадці заглиблюють рослини по сім'ядолі і по перше листя.
НАСІННЯ, САДОВО-ГОРОДНЯ ТЕХНІКА, ВЕЛОСИПЕДИ, САДЖАНЦІ ВИНОГРАДУ, ВИРОБИ З ПЛАСТМАСС

відділ продажу: +380 (97) 617-34-13 | Сайт: agro-market.ftes.info | Email: danilchenko.alexsey@gmail.com

2012 - 2019 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info Агрономический портал Map
Каталог предприятий фирм Украины Киева ukrtrading.com.ua JARMAROK - безкоштовні оголошенняАгроПоиск - аграрная поисковая система
Весь интернет в одном каталоге!Каталог предприятийКаталог агропромышленных компаний УкраиныАгроПоиск - аграрная поисковая системаАгентство Промышленных НовостейЦены на компьютеры. Объявления Украины и России.