Корзина
Велосипеды
ВИНОГРАДНЫЕ САЖЕНЦЫ
СЕМЕНА ЦВЕТОВ
Реклама
Статті | Вирощування винограду в теплицях

Вирощування винограду в теплицях

вирощування винограду в теплицях

Вирощування винограду в теплицях застосовується головним чином в районах, де у відкритому грунті за кліматичними умовами вирощування винограду неможливо. Однак в наших умовах з метою отримання ранніх урожаїв винограду для забезпечення ранньої продукцією прибули на відпочинок до Криму курортників це питання стає дуже актуальним і принесе значний прибуток тим, хто займається прискореним вирощуванням сверхраннего винограду.

  Культура винограду в теплицях отримує з кожним роком все більш широке поширення, особливо в особистих підсобних підприємствах, фермерських господарствах Херсонської, Запорізької областей, де вже отримують ранні високоякісні грона, які реалізують на оптових ринках Криму. Досвід вирощування винограду в цих умовах напрацьований багатьма виноградарями-новаторами Криму, Одеси, Миколаєва, Луганська, Львова.

У чому вигода вирощування винограду в теплицях:

а) Отримання грон винограду в більш ранні терміни - в першій декаді липня (а в опалювальних теплицях урожай можна отримати в травні-червні), що дозволить отримати солідний прибуток за рахунок високих реалізаційних цін;

б) Якість ягід винограду не поступається ягодам, вирощеним у відкритому грунті, нерідко перевершуючи їх;

в) Використання неопалюваних теплиць дозволяє отримати виноград нижчою собівартості, ніж у відкритому грунті (окрім початкових витрат на будівництво теплиць і посадку виноградника);

г) Урожай грон винограду в теплицях можна отримати до 4,5 кг з 1 м? (45 тонн з га), а в ущільнених посадках - до 6-8 кг з 1 м? (60-80 тонн з га);

д) Можливість вирощування в міжряддях виноградника інших ранньостиглих культур (суниця, редис, цибулю, часник, салат, шпинат, різна розсада, тюльпани), які дозволять отримати додатковий прибуток, що в цілому підвищить рентабельність виноградної теплиці і скоротить терміни повернення позикових коштів на будівництво теплиці і ятати виноградника;
е) У екстремальні роки (сильні морози, обмерзання кущів, безсніжні морозні зими, пізньовесняні заморозки) дозволяє отримати гарантований урожай винограду, вартість якого значно зростає через недобір врожаю у відкритому грунті;

ж) Виноградник в закритому грунті захищений від граду, шкідників, кількість хімічних обробок знижується через меншу зараженностью мілдью і оїдіумом;

з) Комфортні умови роботи з виноградним кущем в зимово-весняний періоди, що значно підвищує продуктивність праці на винограднику;

і) Максимально ефективно використовуються невеликі земельні ділянки (присадибні, особистих підсобних та фермерських господарств, прибудинкових територій, дачних ділянок) при високій прибутковості виробництва винограду.

Однак виростити виноград в теплиці - справа не проста і вимагає певних знань і умінь. Біологічні особливості культури винограду в теплицях дещо змінюються, і це треба враховувати при його обробітку.

Теплиця. Розмір, форма і конструктивні особливості теплиць для виноградника розроблені фахівцями Українського проекту розвитку плодоовочівництва і є оптимальними для нашої зони, ми рекомендуємо їх для використання на Півдні України.

Підбір сортів. Раннього і сверхраннего терміну дозрівання - Аркадія, Лора, Кодрянка і ін. Саджанці повинні бути добре розвиненими, підготовленими.

Посадка. Рослини розміщують уздовж бічних стін теплиці рядами, через 1,0-1,5 м один від одного (відступаючи від стін на 75 см).

Шпалера. Шпалерні дроту натягують з інтервалами 20-30 см, на відстані 30-40 см від скла, з тим щоб листова поверхня краще висвітлювалася і забезпечувалася сонячним теплом. Виноградні кілки повинні бути на 35-45 см вище стандартних за рахунок додаткового нарощування по висоті.

Форми кущів. Кущі формують у вигляді вертикальних і горизонтальних кордонів різних модифікацій. Перспективна альтанковий форма куща (пергола), яка дозволяє максимально використовувати приміщення теплиці і збільшити врожайність.

Догляд. Правильне регулювання температурного режиму за фазами вегетації з дотриманням різниці між температурою дня і ночі (що спостерігається у відкритому грунті), необхідної для нормального розвитку рослин. Температуру повітря поступово підвищують від 10 ° -14 ° С тепла вдень і 8 ° -10 ° С вночі при розпусканні нирок до 24 ° -26 ° С і 14 ° -16 ° С в фазах росту пагонів і цвітіння, а потім до 28 ° -30 ° С і 18 ° -20 ° С в фазах росту і дозрівання ягід. Температура грунту повинна підтримуватися в межах 20 ° -25 ° С. Це досягається аерацією через кватирки або шляхом примусової вентиляції. Обов'язково проводити поливи з підгодівлею органічними та мінеральними добривами.

Обов'язкові прийоми при догляді за кущем. Ретельне видалення зайвих зелених пагонів або їх прищипивание з метою регулювання навантаження кущів, багаторазове пасинкування, струшування дроту шпалери з метою полегшення запилення, проріджування грон (коли ягоди досягають розміру горошини), що особливо важливо для сортів з щільними гронами.

Забезпечення періоду спокою. Період спокою повинен бути забезпечений протягом 2-2,5 місяців, для чого в теплицях підтримується температуpa в межах - 5 ° + 5 ° С.
Таким чином вирішив займатися вирощуванням винограду в захищеному грунті і дотримуючись деякі особливості його обробітку, можна максимально ефективно використовувати свою присадибну ділянку або земельний наділ, який ви отримали для ведення особистого підсобного господарства.
НАСІННЯ, САДОВО-ГОРОДНЯ ТЕХНІКА, ВЕЛОСИПЕДИ, САДЖАНЦІ ВИНОГРАДУ, ВИРОБИ З ПЛАСТМАСС

відділ продажу: +380 (97) 617-34-13 | Сайт: agro-market.ftes.info | Email: danilchenko.alexsey@gmail.com

2012 - 2019 год
Управление сайтом Сайт создан Ftes.info Агрономический портал Map
Каталог предприятий фирм Украины Киева ukrtrading.com.ua JARMAROK - безкоштовні оголошенняАгроПоиск - аграрная поисковая система
Весь интернет в одном каталоге!Каталог предприятийКаталог агропромышленных компаний УкраиныАгроПоиск - аграрная поисковая системаАгентство Промышленных НовостейЦены на компьютеры. Объявления Украины и России.